Kevätkokous Celiassa 18.3.2015

Tervetuloa yhdistyksen kevätkokoukseen Celia-kirjastoon 18.3.!IBBY Finland ry:n kevätkokous pidetään keskiviikkona 18.3.2015 klo 18. Paikkana on Celia-kirjasto osoitteessa Marjaniementie 74 (Iiris-talo), 2. krs, Helsinki, Itäkeskus. Kevätkokouksessa käsitellään sääntöjen 10 §:n mukaiset asiat.

Ennen kokousta klo 17.30 lastenkirjastonhoitaja Irmeli Holstein ottaa saapujat vastaan Iiris-talon aulassa ja esittelee 125 vuotta täyttävän Celia-erikoiskirjaston toimintaa ja materiaaleja, kuten äänikirjoja ja pistekirjoja.

Kaikki yhdistyksen jäsenet ovat lämpimästi tervetulleita! Ilmoitathan kevätkokoukseen osallistumisestasi tiistaihin 10.3. mennessä puheenjohtaja Emilia Kämäräiselle joko sähköpostitse emilia.kamarainen@alumni.helsinki.fi tai tekstiviestillä puhelinnumeroon 050 577 9803.

Advertisements

Vastaa

Täytä tietosi alle tai klikkaa kuvaketta kirjautuaksesi sisään:

WordPress.com-logo

Olet kommentoimassa WordPress.com -tilin nimissä. Log Out / Muuta )

Twitter-kuva

Olet kommentoimassa Twitter -tilin nimissä. Log Out / Muuta )

Facebook-kuva

Olet kommentoimassa Facebook -tilin nimissä. Log Out / Muuta )

Google+ photo

Olet kommentoimassa Google+ -tilin nimissä. Log Out / Muuta )

Muodostetaan yhteyttä palveluun %s